1106-A
Davies Molding, LLC.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1106-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1106-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1106-A |
|---|---|
| Manufacturer | Davies Molding, LLC. |
| Description | KNOB SERR W/SKIRT 0.236" PLASTIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.29 | $1.076 | $0.968 | $0.86 | $0.774 | |
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $0.753 | $0.731 | $0.71 | $0.645 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Serrated |
|---|---|
| Style: | Cylindrical with Skirt |
| Shaft Size: | 0.236" (6.00mm) |
| Series: | - |
| Other Names: | 1722-1315 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Indicator: | Line on Side |
| Height: | 0.710" (18.03mm) |
| Features: | Soft Touch |
| Diameter: | 0.550" (13.97mm), 0.370" (18.54mm) |
| Color: | Black, Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1106-A, use the request quote form to request 1106-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1106-A.The price and lead time for 1106-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1106-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



