11047-22-1-0500-007-1-TS
CNC Tech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 11047-22-1-0500-007-1-TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 11047-22-1-0500-007-1-TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 11047-22-1-0500-007-1-TS |
|---|---|
| Manufacturer | CNC Tech |
| Description | HOOK-UP STRND 22AWG GREEN 25' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 2 pcs | 4 pcs | 10 pcs | 20 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.31 | $7.875 | $7.47 | $6.964 | $6.595 | |
| 40 pcs | 100 pcs | 200 pcs | 400 pcs | ||
| $6.224 | $5.821 | $5.518 | $5.215 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 22 AWG |
|---|---|
| Voltage: | 600V |
| Series: | - |
| Ratings: | UL Style 11047 |
| Other Names: | CN150G-25 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 105°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length: | 25.00' (7.62m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Jacket Color: | Green |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.009" (0.23mm) |
| Jacket (Insulation) Material: | Polyphenylene Ether (PPE) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.072" (1.83mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 22 AWG Hook-Up Wire 7/30 Green 600V 25.00' (7.62m) |
| Conductor Strand: | 7/30 |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 11047-22-1-0500-007-1-TS, use the request quote form to request 11047-22-1-0500-007-1-TS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 11047-22-1-0500-007-1-TS.The price and lead time for 11047-22-1-0500-007-1-TS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 11047-22-1-0500-007-1-TS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
