11-89RA-SN-16
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 11-89RA-SN-16 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 11-89RA-SN-16
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 0.14 X 0.90 SN 16--11-89RA-SN-16
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Width:0.890" (22.61mm)
Type:Fingerstock
Shape:-
Series:-
Plating - Thickness:Flash
Plating:Tin
Operating Temperature:-55°C ~ 121°C
Material:Beryllium Copper
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length:16.000" (406.40mm)
Height:0.110" (2.79mm)