10ZL680MEFCT810X12.5
Rubycon
10ZL680MEFCT810X12.5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10ZL680MEFCT810X12.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10ZL680MEFCT810X12.5
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:ZL
Ripple Current @ Low Frequency:566.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.03A @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:4000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:53 mOhms
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:680µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
Capacitance:680µF