10TZV470M8X10.5
Rubycon
10TZV470M8X10.5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10TZV470M8X10.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10TZV470M8X10.5
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:TZV
Ripple Current @ Low Frequency:360mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:600mA @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:1189-1524-6
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:160 mOhms
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:470µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:470µF