10BENG3GM
Delta Electronics
10BENG3GM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10BENG3GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10BENG3GM
Manufacturer Delta Electronics
Description PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
(In US Dollars)
90 pcs
Data sheet
Voltage - UL:-
Voltage - IEC:115/250VAC
Termination:Quick Connect
Switch Features:Switch On-Off
Series:BE
Panel Thickness:0.040" ~ 0.063" (1.02mm ~ 1.60mm)
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.25mm x 39.70mm
Packaging:Bulk
Other Names:1144-1173
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Fuse Holder, Drawer:-
Fuse:No
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Features:-
Current - UL:-
Current - IEC:10A