Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1062673001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1062673001
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description F/O CABLE MTP/JMPR 300MM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 6 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Type:Multimode, Simplex
Series:VersaBeam 106267
Return Loss:-
Ratings:OFNG-LS
Other Names:106267-3001
WM9092
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Length - Overall:0.98' (300mm)
Jacket (Insulation) Material:-
Insertion Loss:2.00dB
Fiber Type:50/125
Features:-
Detailed Description:Cable Fiber Optic MTP To VersaBeam Pod Ext 50/125 0.98' (300mm)
Color - Connectors:Black
Color - Cable:Orange, Black Stripe
Cable Type:Ribbon Fiber
Cable Diameter:0.07" (1.8mm)