10612-24-6L
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10612-24-6L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10612-24-6L
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-DATA BUS
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:-
Series:CHEMINAX
Other Names:CY3519-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Blue
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.129" (3.28mm)
Impedance:77 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Dielectric Diameter:0.048" (1.22mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 24 AWG 77 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 36 AWG