10600-22-9CS1724
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10600-22-9CS1724 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10600-22-9CS1724
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description EMP HARDENED CABLES
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Usage:-
Shield Type:Double Braid
Shield Material:Copper, Bare; Copper, Nickel Coated
Shield Coverage:90%
Series:CHEMINAX
Other Names:327137-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.204" (5.18mm)
Impedance:70 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Dielectric Diameter:0.062" (1.57mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 22 AWG 70 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 34 AWG