10599-22-9CS1830
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10599-22-9CS1830 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10599-22-9CS1830
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-DATA BUS
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:90%
Series:CHEMINAX
Other Names:014104-001
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.147" (3.73mm)
Impedance:70 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Dielectric Diameter:0.057" (1.45mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 22 AWG 70 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 34 AWG