10598-30-9X
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10598-30-9X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10598-30-9X
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-HIGH PERFO
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:30 AWG
VoP, Velocity of Propagation:80
Usage:-
Shield Type:Double Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:90%
Series:CHEMINAX
Other Names:430081-003
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Material:Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter:0.146" (3.71mm)
Impedance:95 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
Dielectric Diameter:0.072" (1.83mm)
Detailed Description:Triaxial Cable 30 AWG 95 Ohms
Conductor Strand:7 Strands / 38 AWG