1050QAX2
VCC (Visual Communications Company)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1050QAX2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1050QAX2
Manufacturer VCC (Visual Communications Company)
Description INDICATOR NEON CLEAR PANEL MNT
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength - Peak:-
Voltage:105 V ~ 125 V
Viewing Angle:-
Type:Neon
Termination Style:Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Series:1050QA
Ratings:AC
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.50" (12.70mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:-
Lens Transparency:-
Lens Style/Size:Round with Domed Top
Lens Color:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Lamp Color:Clear
Ingress Protection:-
Features:-
Detailed Description:Neon Panel Indicator Clear 105 V ~ 125 V Round with Domed Top Quick Connect - 0.187" (4.7mm)