101X41W334MV4E
Johanson Dielectrics, Inc.
101X41W334MV4E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 101X41W334MV4E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 101X41W334MV4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Description CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.125" L x 0.098" W (3.18mm x 2.49mm)
Series:X2Y®
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:709-1343-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (X2Y)
Detailed Description:0.33µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:0.33µF