100SXV18M
Panasonic
100SXV18M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 100SXV18M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 100SXV18M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 18UF 20% 100V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 800 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
400 pcs800 pcs1200 pcs2000 pcs4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:OS-CON™, SXV
Ripple Current @ Low Frequency:150mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:3A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:P122445TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):30 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:18µF 100V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 30 mOhm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C
Capacitance:18µF