100SXE15MX
Panasonic
100SXE15MX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 100SXE15MX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 100SXE15MX
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 15UF 20% 100V T/H
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 639 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:OS-CON™, SXE
Ripple Current @ Low Frequency:100mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P122448
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):60 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:15µF 100V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 60 mOhm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C
Capacitance:15µF