100SXE15M
Panasonic
100SXE15M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 100SXE15M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 100SXE15M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 15UF 20% 100V T/H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:OS-CON™, SXE
Ripple Current @ Low Frequency:117.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.35A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P18924
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):40 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:15µF 100V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 40 mOhm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C
Capacitance:15µF