100A4R7BW150XT
American Technical Ceramics
100A4R7BW150XT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 100A4R7BW150XT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 100A4R7BW150XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Description CAP CER 4.7PF 150V P90 0505
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:150V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:P90
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series:Porcelain Superchip® ATC 100A
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Other Names:100A4R7BW150XT/500
ATC100A4R7BW150XT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7pF ±0.1pF 150V Ceramic Capacitor P90 0505 (1313 Metric)
Capacitance:4.7pF