1008R-223J
API Delevan
1008R-223J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1008R-223J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1008R-223J
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 22UH 158MA 6 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 340 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Shielding:Unshielded
Series:1008R
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 2.5MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:DN42016JCT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:17MHz
Detailed Description:22µH Unshielded Inductor 158mA 6 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):6 Ohm Max
Current Rating:158mA