1001935047
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1001935047 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1001935047 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1001935047 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CABLE COAXIAL 28AWG 200' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $856.73 | $803.188 | ||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 28 AWG |
|---|---|
| VoP, Velocity of Propagation: | 79 |
| Usage: | - |
| Shield Type: | Double Braid |
| Shield Material: | Copper, Silver Coated |
| Shield Coverage: | 90% |
| Series: | Temp-Flex |
| Other Names: | 100193-5047 WM15778 WM15778-200 WM15778-ND |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Length: | 200.0' (60.96m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Jacket Color: | Blue |
| Jacket (Insulation) Material: | Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.056" (1.42mm) |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Features: | - |
| Dielectric Material: | Cellular (Foam) Fluoro-Polymer (Cellular FP) |
| Dielectric Diameter: | 0.036" (0.91mm) |
| Detailed Description: | Coaxial Cable 28 AWG 200.0' (60.96m) 50 Ohms |
| Conductor Strand: | - |
| Conductor Material: | Copper, Silver Coated |
| Cable Type: | Coaxial |
| Cable Group: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1001935047, use the request quote form to request 1001935047 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1001935047.The price and lead time for 1001935047 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1001935047.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



