1001932PT-AC10L0100
Ethertronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1001932PT-AC10L0100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1001932PT-AC10L0100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1001932PT-AC10L0100 |
|---|---|
| Manufacturer | Ethertronics |
| Description | RF ANT 2.4/5GHZ PCB TRACE CABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.08 | $7.626 | ||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Termination: | Cable (100mm) - MHF |
| Series: | Prestta™ |
| Return Loss: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 939-1060 939-1060-1 939-1060-1-ND |
| Number of Bands: | 2 |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Gain: | 2.5dBi, 3.7dBi, 3.4dBi, 4.4dBi |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz, 5GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.4GHz, 5GHz Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ PCB Trace RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz 2.5dBi, 3.7dBi, 3.4dBi, 4.4dBi Cable (100mm) - MHF Adhesive |
| Applications: | Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ |
| Antenna Type: | PCB Trace |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1001932PT-AC10L0100, use the request quote form to request 1001932PT-AC10L0100 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1001932PT-AC10L0100.The price and lead time for 1001932PT-AC10L0100 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1001932PT-AC10L0100.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


