10018783-10022TLF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
10018783-10022TLF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10018783-10022TLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10018783-10022TLF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN PCI EXP FEMALE 98POS 0.039
(In US Dollars)
2400 pcs
Read Out:Dual
Pitch:0.039" (1.00mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Features:Board Guide, Locking Ramp
Contact Type:-
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish Thickness:30.0µin (0.76µm)
Contact Finish:Gold or Gold, GXT™
Color:Black
Card Type:PCI Express™
Card Thickness:0.062" (1.57mm)