1001826
Ethertronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1001826 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1001826 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1001826 |
|---|---|
| Manufacturer | Ethertronics |
| Description | RF ANT 868MHZ FLAT BAR CAB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.63 | $4.845 | $4.437 | $1.958 | ||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Termination: | Cable (100mm) - U.FL |
| Series: | Prestta™ |
| Return Loss: | -15dB |
| Power - Max: | 2W |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 939-1044 |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Connector Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Gain: | 0dBi |
| Frequency Range: | 868MHz ~ 870MHz |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 868MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 868MHz ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox Flat Bar RF Antenna 868MHz ~ 870MHz 0dBi Cable (100mm) - U.FL Connector Mount |
| Applications: | ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox |
| Antenna Type: | Flat Bar |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1001826, use the request quote form to request 1001826 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1001826.The price and lead time for 1001826 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1001826.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


