1000680065
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1000680065 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1000680065 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1000680065 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CABLE TWINAXIAL 32AWG 1' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.25 | $1.836 | $1.429 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $1.224 | $1.143 | $1.061 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 32 AWG |
|---|---|
| Usage: | - |
| Shield Type: | Foil, Braid |
| Shield Material: | Aluminum; Copper, Tinned |
| Shield Coverage: | 100%, 90% |
| Series: | Temp-Flex 100068 |
| Other Names: | MTF1023-1 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length: | 1.0' (0.30m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket (Insulation) Material: | Polyurethane (PU) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.072" (1.83mm) |
| Impedance: | 100 Ohms |
| Features: | - |
| Dielectric Material: | Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP®) |
| Dielectric Diameter: | 0.023" (0.58mm) |
| Detailed Description: | Twinaxial Cable 32 AWG 1.0' (0.30m) 100 Ohms |
| Conductor Strand: | Solid (2) |
| Conductor Material: | Copper, Silver Coated |
| Cable Type: | Twinaxial |
| Cable Group: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1000680065, use the request quote form to request 1000680065 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1000680065.The price and lead time for 1000680065 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1000680065.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


