Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1000650023 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1000650023
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description CABLE MICRO COAXIAL 42AWG 1'
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Wire Gauge:42 AWG
Usage:-
Shield Type:Spiral
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:-
Series:Temp-Flex 100065
Other Names:MTF1022-1
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Length:1.0' (0.30m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Blue
Jacket (Insulation) Material:Perfluoroalkoxy (PFA)
Jacket (Insulation) Diameter:0.013" (0.33mm)
Impedance:50 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Perfluoroalkoxy (PFA)
Dielectric Diameter:0.008" (0.203mm)
Detailed Description:Micro Coaxial Cable 42 AWG 1.0' (0.30m) 50 Ohms
Conductor Strand:7 Strands / 50 AWG