10-900-LPI
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-900-LPI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 10-900-LPI
Manufacturer Bel
Description XFRMR SEMI-TORO 9VA THRU HOLE
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Weight:0.51 lb (231.33g)
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 5V, Series 10V
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Isolation:4000Vrms
Type:Semi-Toroidal
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:60.20mm L x 42.10mm W
Series:LPI
Secondary Winding(s):Dual
Primary Winding(s):Dual
Power - Max:9 VA
Other Names:595-1231
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):27.40mm
Current - Output (Max):Parallel 1.8A, Series 900mA