10-643580-011
Amphenol Industrial
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-643580-011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-643580-011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-643580-011 |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Industrial Operations |
| Description | CONN RECEPT 50OHM 250V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $197.99 | $184.786 | $182.146 | $176.867 | $175.547 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage: | - |
|---|---|
| Stacking Direction: | Female Socket |
| Series: | ePOWER 400A |
| RoHS Status: | Bulk |
| Pitch - Mating: | Discrete |
| Other Names: | 10-643580-11 10643580011 A10-643580-011 A10-643580-11 A10-643580-11-ND |
| Number of Rows: | - |
| Number of Positions: | 5 (2 + 3 Power) |
| Number of Lines: | - |
| Number of Conductors: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 10-643580-011 |
| Features: | Dust Tight, Shielded, Waterproof |
| Expanded Description: | 5 (2 + 3 Power) Position Rectangular Receptacle Connector Nickel |
| Description: | CONN RECEPT 50OHM 250V |
| Current - Max/Contact: | Screw Lock |
| Contact Finish Thickness: | Nickel |
| Connector Type: | Receptacle |
| Color: | - |
| Cable Diameter: | - |
| Adapter Type: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-643580-011, use the request quote form to request 10-643580-011 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-643580-011.The price and lead time for 10-643580-011 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-643580-011.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



