10-04-1687-1298
Parker Chomerics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-04-1687-1298 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-04-1687-1298 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-04-1687-1298 |
|---|---|
| Manufacturer | Parker Chomerics |
| Description | CHO-SEAL 1298 AG/AL EMI 0.070" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.15 | $10.935 | $9.963 | $8.991 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $8.262 | $7.533 | $6.561 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.086" (2.18mm) |
|---|---|
| Type: | Gasket |
| Shape: | Round |
| Series: | - |
| Plating - Thickness: | - |
| Plating: | Silver |
| Other Names: | 10-04-1687-1298-DK 1944-1183 |
| Operating Temperature: | -29°C ~ 66°C |
| Material: | Conductive Elastomer |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Length: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.070" (1.78mm) |
| Attachment Method: | Non-Conductive Adhesive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-04-1687-1298, use the request quote form to request 10-04-1687-1298 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-04-1687-1298.The price and lead time for 10-04-1687-1298 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-04-1687-1298.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


