10-02878
Tensility International Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-02878 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-02878 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-02878 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CONN PWR JACK 2.1X5.5MM PNL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.44 | $4.266 | $3.911 | $3.733 | $3.555 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $3.111 | $3.022 | $2.578 | $2.40 | ||
Specifications
Data sheet
| Usage: | Single Ended |
|---|---|
| Style: | Jack to Wire Leads |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 839-1448 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 1.00' (305.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Assembly 2.1mm ID, 5.5mm OD Jack to Wire Leads Flat 1.00' (305.00mm) |
| Connector Type: | 2.1mm ID, 5.5mm OD |
| Cable Type: | Flat |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-02878, use the request quote form to request 10-02878 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-02878.The price and lead time for 10-02878 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-02878.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
