10-02413
Tensility International Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-02413 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-02413 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-02413 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CBL ASSY SAE TO SAE 12' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.58 | $10.524 | $10.261 | $9.472 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $8.946 | $8.156 | $7.63 | $6.999 | ||
Specifications
Data sheet
| Usage: | - |
|---|---|
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Pitch - Connector: | 0.295" (7.50mm) |
| Pitch - Cable: | - |
| Other Names: | 839-1354 |
| Number of Rows: | 1 |
| Number of Positions: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 12.0' (3.66m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Dust Cap |
| Detailed Description: | 2 Position Cable Assembly Rectangular SAE Connector to SAE Connector 12.0' (3.66m) |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Contact Finish: | Nickel |
| Connector Type: | SAE Connector to SAE Connector |
| Color: | Black, Red |
| Cable Termination: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-02413, use the request quote form to request 10-02413 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-02413.The price and lead time for 10-02413 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-02413.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

