10-02403
Tensility International Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-02403 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-02403 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-02403 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CBL ASSY SAE TO 2.5X5.5 JACK 3' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.29 | $7.933 | $7.212 | $6.851 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $6.671 | $5.949 | $5.589 | $4.94 | ||
Specifications
Data sheet
| Usage: | - |
|---|---|
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 839-1346 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 3.00' (914.4mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Assembly Barrel Jack - 2.5mm ID, 5.5mm OD to SAE Connector 3.00' (914.4mm) |
| Connector Type: | Barrel Jack - 2.5mm ID, 5.5mm OD to SAE Connector |
| Color: | Black, Red |
| Cable Type: | Individual |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-02403, use the request quote form to request 10-02403 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-02403.The price and lead time for 10-02403 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-02403.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

