10-02387
Tensility International Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-02387 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-02387 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-02387 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CABLE ASSY 5.5X2.1MM M/F 20' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.92 | $9.488 | $8.626 | $8.194 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $7.979 | $7.116 | $6.685 | $5.908 | ||
Specifications
Data sheet
| Usage: | Adapter, Extension |
|---|---|
| Style: | Jack to Plug |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 839-1317 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 20.0' (6.10m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Assembly 2.1mm ID, 5.5mm OD Jack to Plug Flat 20.0' (6.10m) |
| Connector Type: | 2.1mm ID, 5.5mm OD |
| Cable Type: | Flat |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-02387, use the request quote form to request 10-02387 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-02387.The price and lead time for 10-02387 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-02387.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
