10-022-150ST
Aries Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-022-150ST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-022-150ST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-022-150ST |
|---|---|
| Manufacturer | Aries Electronics, Inc. |
| Description | CABLE JUMPER 10POS 1.27MM 22" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 16 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $7.128 | |||||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | Completely Exposed Wires on Both Sides with Pitch Bars (2.54mm Pitch) |
|---|---|
| Series: | 150 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Conductors: | 10 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Length - Exposed Ends: | 0.125" (3.18mm) |
| Length: | 22.0" (558.8mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 10 Position Ribbon Cable 0.050" (1.27mm) 22.0" (558.8mm) |
| Cable Type: | Ribbon |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-022-150ST, use the request quote form to request 10-022-150ST pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-022-150ST.The price and lead time for 10-022-150ST depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-022-150ST.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
