10-01070
Tensility International Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-01070 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-01070 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-01070 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CBL ASSY M STR 1.35MM 6' 24 AWG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.48 | $2.252 | $2.114 | $2.022 | $1.93 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $1.746 | $1.608 | $1.379 | $1.287 | ||
Specifications
Data sheet
| Usage: | Single Ended |
|---|---|
| Style: | Plug to Wire Leads |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 1001070 839-1162 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 6.0' (1.83m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Assembly 1.35mm ID, 3.5mm OD Plug to Wire Leads Flat 6.0' (1.83m) |
| Connector Type: | 1.35mm ID, 3.5mm OD |
| Cable Type: | Flat |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-01070, use the request quote form to request 10-01070 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-01070.The price and lead time for 10-01070 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-01070.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
