10-00257
Tensility International Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-00257 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-00257 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-00257 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CABLE USB-A 2.35X0.7 CNTR NEG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 600 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.245 | |||||
Specifications
Data sheet
| Usage: | - |
|---|---|
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 10-00257-ND 1000257 839-1046 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 6.00' (1.83m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Assembly Barrel Plug - 0.7mm ID, 2.35mm OD to USB A Male Plug 6.00' (1.83m) |
| Connector Type: | Barrel Plug - 0.7mm ID, 2.35mm OD to USB A Male Plug |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Flat |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-00257, use the request quote form to request 10-00257 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-00257.The price and lead time for 10-00257 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-00257.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

