10-00113
Tensility International Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-00113 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-00113 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 10-00113 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CABLE ASSY 5.5X2.1MM STR 2M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.40 | $5.187 | $4.755 | $4.539 | $4.323 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $3.782 | $3.674 | $3.134 | $2.918 | ||
Specifications
Data sheet
| Usage: | Single Ended |
|---|---|
| Style: | Plug to Wire Leads |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 1000113 839-1004 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 6.6' (2.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Assembly 2.1mm ID, 5.5mm OD Plug to Wire Leads Flat 6.6' (2.00m) |
| Connector Type: | 2.1mm ID, 5.5mm OD |
| Cable Type: | Flat |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 10-00113, use the request quote form to request 10-00113 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-00113.The price and lead time for 10-00113 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 10-00113.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

