1.5SMC170C
Hamlin / Littelfuse
1.5SMC170C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5SMC170C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5SMC170C
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 145V 245.7V DO214AB
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):145V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:245.7V
Voltage - Breakdown (Min):153.45V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:1.5SMC
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.5A