1.5SMC13CA-E3/57T
Electro-Films (EFI) / Vishay
1.5SMC13CA-E3/57T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5SMC13CA-E3/57T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5SMC13CA-E3/57T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 11.1V 18.2V DO214AB
(In US Dollars)
850 pcs1700 pcs2550 pcs5950 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Voltage - Breakdown (Min):12.4V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMC (DO-214AB)
Series:1.5SMC, TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1.5SMC13CA-E3/57T-ND
1.5SMC13CA-E3/57TGITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):82.4A