1.5SMC11AHE3/9AT
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
1.5SMC11AHE3/9AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5SMC11AHE3/9AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5SMC11AHE3/9AT
Manufacturer Vishay Semiconductor Diodes Division
Description TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO214AB
(In US Dollars)
3500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:10.5V
Voltage - Breakdown (Min):9.4V
Voltage - Breakdown:DO-214AB (SMCJ)
Type:Zener
Series:Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb®
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Power Line Protection:1500W (1.5kW)
Power - Peak Pulse:96.2A
Polarization:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:39 Weeks
Manufacturer Part Number:1.5SMC11AHE3/9AT
Current - Peak Pulse (10/1000µs):15.6V