1.5KE8.2AE3/TR13
Microsemi
1.5KE8.2AE3/TR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5KE8.2AE3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5KE8.2AE3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 7.02V 12.1V CASE-1
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.02V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.1V
Voltage - Breakdown (Min):7.79V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:CASE-1
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)