1.5KE350CA-TP
Micro Commercial Components (MCC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5KE350CA-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5KE350CA-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1.5KE350CA-TP |
|---|---|
| Manufacturer | Micro Commercial Co |
| Description | TVS DIODE 300VWM 482VC DO201AE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1200 pcs | 2400 pcs | 6000 pcs | 12000 pcs | 30000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.24 | $0.218 | $0.203 | $0.195 | $0.188 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 332V |
|---|---|
| Voltage - Breakover: | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min): | 300V |
| Voltage - Breakdown: | DO-201AE |
| Type: | Zener |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Power Line Protection: | 1500W (1.5kW) |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Polarization: | DO-201AE, Axial |
| Other Names: | 1.5KE350CA-TPMSTR 15KE350CATP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 1.5KE350CA-TP |
| Description: | TVS DIODE 300VWM 482VC DO201AE |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 482V |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1.5KE350CA-TP, use the request quote form to request 1.5KE350CA-TP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1.5KE350CA-TP.The price and lead time for 1.5KE350CA-TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1.5KE350CA-TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
