1.5KE33ATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
1.5KE33ATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5KE33ATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5KE33ATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 28.2V 45.7V DO201AD
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.7V
Voltage - Breakdown (Min):31.4V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-201AD, Axial
Other Names:1.5KE33ATRSMC
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):33A