1.5KE30ATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
1.5KE30ATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5KE30ATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5KE30ATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 25.6V 41.4V DO201AD
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):25.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:41.4V
Voltage - Breakdown (Min):28.5V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-201AD, Axial
Other Names:1.5KE30ATRSMC
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):36A