1.5KE13ARL4
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
1.5KE13ARL4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5KE13ARL4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5KE13ARL4
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description TVS DIODE 11.1V 18.2V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Voltage - Breakdown (Min):12.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:Axial
Series:Mosorb™
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-201AD, Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):82A