1.5KE100AHA0G
TSC (Taiwan Semiconductor)
1.5KE100AHA0G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5KE100AHA0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5KE100AHA0G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 85.5V 137V DO201
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):85.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:137V
Voltage - Breakdown (Min):95V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-201
Series:Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:DO-201AA, DO-27, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.4A