RAFI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.10010.1010441 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.10010.1010441
Manufacturer RAFI
Description RAMO 22 T M8 1NO YL
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:35V
Type:Standard, Illuminated
Termination Style:Connector
Switch Function:Off-Mom
Series:RAMO 22 T
Panel Cutout Dimensions:Circular - 22.30mm Dia
Packaging:Bulk
Other Names:1.10.010.101/0441
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Mounting Type:Panel Mount, Front
Mechanical Life:500,000 Cycles
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Illumination Voltage (Nominal):24 VDC
Illumination Type, Color:LED, Yellow
Features:-
Electrical Life:500,000 Cycles
Detailed Description:Pushbutton Switch SPST-NO Standard, Illuminated Panel Mount, Front
Current Rating:100mA (DC)