1.10.071.001/0331
RAFI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.10.071.001/0331 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1.10.071.001/0331 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1.10.071.001/0331 |
|---|---|
| Manufacturer | RAFI |
| Description | LED PANEL IND RED 24V IP66/67/69 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $53.82 | $53.04 | $51.48 | $48.36 | $45.24 | |
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | - |
|---|---|
| Voltage: | 24V |
| Viewing Angle: | - |
| Type: | LED |
| Termination Style: | - |
| Series: | - |
| Ratings: | DC |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.88" (22.30mm) |
| Other Names: | 1100710010331 1715-1694 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lens Transparency: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top |
| Lens Color: | Red |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Lamp Color: | Red |
| Ingress Protection: | IP66, IP67, IP69 |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Red 24V 25mA Round with Domed Top |
| Current: | 25mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1.10.071.001/0331, use the request quote form to request 1.10.071.001/0331 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1.10.071.001/0331.The price and lead time for 1.10.071.001/0331 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1.10.071.001/0331.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

