1.00MM-28-6-B-SH2-G1
Parlex Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.00MM-28-6-B-SH2-G1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1.00MM-28-6-B-SH2-G1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1.00MM-28-6-B-SH2-G1 |
|---|---|
| Manufacturer | Parlex Corp. |
| Description | CABLE FFC 28POS 1.00MM 6" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
|---|---|
| Series: | - |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Other Names: | HF28S-06 |
| Number of Conductors: | 28 |
| Length - Exposed Ends: | 0.140" (3.56mm) |
| Length: | 6.000" (152.40mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 28 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 6.000" (152.40mm) |
| Cable Type: | FFC, FPC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1.00MM-28-6-B-SH2-G1, use the request quote form to request 1.00MM-28-6-B-SH2-G1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1.00MM-28-6-B-SH2-G1.The price and lead time for 1.00MM-28-6-B-SH2-G1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1.00MM-28-6-B-SH2-G1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
