1-NPO/603-1329
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-NPO/603-1329 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-NPO/603-1329 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-NPO/603-1329 |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | FAN - 603-1329/WM2312TR/WM2001 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $19.87 | $18.962 | $17.156 | $15.802 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $14.177 | $13.093 | $12.19 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 38.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.564 lb (255.83g) |
| Voltage Range: | 4 ~ 13.2VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 3 Position Rectangular Connector |
| Static Pressure: | 0.354 in H2O (88.2 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Series: | AFB |
| RPM: | 2900 RPM |
| Power (Watts): | 5.52W |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Noise: | 44.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Lifetime @ Temp.: | 70000 Hrs @ 40°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial, Case Fan |
| Current Rating: | 0.460A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, CSA, UL, VDE |
| Air Flow: | 120.1 CFM (3.36m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-NPO/603-1329, use the request quote form to request 1-NPO/603-1329 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-NPO/603-1329.The price and lead time for 1-NPO/603-1329 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-NPO/603-1329.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
