1-929504-7
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-929504-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-929504-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-929504-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | 2X11P JUN-POW-TIMGH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.27 | $3.135 | $2.873 | $2.743 | $2.612 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $2.286 | $2.22 | $1.894 | $1.763 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | Junior Power Timer |
|---|---|
| Row Spacing: | 0.220" (5.60mm) |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 1-929504-7-ND A122781 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 22 |
| Note: | Contacts Not Included |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Fastening Type: | - |
| Detailed Description: | 22 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.197" (5.00mm) |
| Contact Type: | Female Socket |
| Contact Termination: | Crimp |
| Connector Type: | Receptacle |
| Color: | Natural |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-929504-7, use the request quote form to request 1-929504-7 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-929504-7.The price and lead time for 1-929504-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-929504-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


