1-87133-4
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-87133-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-87133-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-87133-4 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN HOUSING 16POS 100DUAL ROW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.85 | $4.656 | $4.268 | $4.074 | $3.88 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $3.395 | $3.298 | $2.813 | $2.619 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | AMPMODU |
|---|---|
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 1-87133-4-ND A122385 Q3578155 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 16 |
| Note: | Contacts Not Included |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Fastening Type: | - |
| Detailed Description: | 16 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type: | Female Socket |
| Contact Termination: | Crimp |
| Connector Type: | Receptacle |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-87133-4, use the request quote form to request 1-87133-4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-87133-4.The price and lead time for 1-87133-4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-87133-4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

